آدرس : تهران – خ سعدی شمالی – ک معمار مخصوص – پاساژ چلچراغ- ط منفی1 – واحد7

پروانه های پمپ های سانتریفیوژ

پروانه های پمپ های سانتریفیوژ

پروانه های پمپ های سانتریفیوژ بسته به نوع کاربردشان ساختار متفاوتی دارند. بعضی از آنها برای مدیریت مواد جامد بهتر هستند، بعضی دیگر برای راندمان بالا بهتر هستند . برای فهمیدن اینکه کدام پروانه بهترین انتخاب برای برنامه های پمپاژ بعدی تان می باشد مطالب زیر را مطالعه فرمایید.

پروانه های پمپ های سانتریفیوژ

پروانه باز

یک پروانه باز دارای پره هایی است که به یک نقطه مرکزی متصل شده و به طور مستقیم بر روی شفت نصب می شود. دیواره ای اطراف لبه ها وجود ندارد که بهمین خاطر پروانه های باز ضعیف تر از پروانه های بسته یا نیمه بسته است. پروانه های باز به طور کلی سریع تر و آسان تر برای تمیز کردن و تعمیر هستند. پروانه های باز معمولا در پمپ های کوچکتر و پمپ هایی که برای مواد جامد معلق استفاده می شوند کاربرد دارند .

پروانه نیمه بسته

پروانه های نیمه بسته دارای یک دیواره پشتی هستند که قدرت را به پروانه اضافه می کند. پروانه های نیمه بسته معمولاً برای مایعات یا محصولاتی که حاوی ذرات جامد هستند استفاده می شود . یک مشکل رایج با پروانه نیمه بسته اینست که راندمان کاهش یافته است، اما دارا بودن توانایی انتقال مواد جامد هم از قابلیت های مهم این دسته از پروانه هاست  .

پروانه نیمه – بسته
پروانه نیمه – بسته

پروانه بسته

پروانه های بسته شده دارای یک دیوار پشت و جلو در اطراف لبه ها هستند تا قدرت را افزایش دهند. پروانه های بسته به طور عمده در پمپ های بزرگتر و و در مواردی که مواد جامد معلق  مورد استفاده قرار گیرند، کاربرد دارند . این نوع پروانه ها معمولا در مواردی که مایع تمیز هست مورد استفاده قرار می گیرند .  آنها با مواد جامد خوب عمل نمی کنند و اگر مسدود شوند، تمیز کردن این نوع پروانه مشکل است .

پروانه بسته
پروانه بسته

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *