آدرس : تهران – خ سعدی شمالی – ک معمار مخصوص – پاساژ چلچراغ- ط منفی1 – واحد7

ست کنترل (Set Control)

ست-کنترلی

امروزه پمپ ها حدود 10 درصد از برق دنیا را مصرف می کنند. دو سوم پمپ ها بیش از 60 درصد انرژی اضافی مصرف می کنند. اگر تمام صنایع و شرکت ها به استفاده از سیستم پمپ با بهره وری بالا روی بیاورند، حدود 4 درصد از کل مصرف برق صرفه جویی می شود. دلایل مختلفی وجود دارد که شما بخواهید تا حد امکان در مصرف انرژی صرفه جویی کنید. درست است که صرفه جویی در انرژی به معنی صرفه جویی در هزینه می باشد اما سهم عمده ای در بهبود محیط پیرامون مان هم دارد.

اقلام مورد نیاز برای نصب یک عدد پمپ آب و مخزن ذخیره :

۱-پمپ آب

۲-ست کنترل (کنترل کننده فشار دیجیتال) یا مخزن تحت فشار به همراه فشار سنج مکانیکی

۳- شیر یک طرفه

۴- شیر فلکه

۵-لوله و اتصالات 

۶-مخزن ذخیره آب پلی اتیلن ( همراه با اتصالات و شناور )

۷-فیلتر برای پیش تصفیه آب ورودی به مخزن

ست کنترل یک سیستم فشار-جریان می باشد که برای کنترل جریان آب پمپ ها و جلوگیری از قطع و وصل شدن جریان و خسارت های دیگر که در نوسانات به پمپ و حتی لوله کشی ساختمان ها وارد می شود به کار می رود. معمولا برای این منظور از درجه، پنج راهی، کلید اتوماتیک و منبع هوا استفاده می شود امروزه می توان با استفاده از این دستگاه همه این موارد را در یک پکیج کامل اتوماتیک در اختیار داشت.

در هنگام باز کردن شیر آب ، ست کنترل پمپ آب شروع به کار کرده و پمپ را روشن می نماید و با بستن خروجی یا شیر آب نیز منجر به قطع اتوماتیک سیستم پمپاژ و پمپ می شود. ست کنترل می تواند به هر پمپ سانتریفیوژ با توان موتور 1.5 اسب بخار و توان 1.1 کیلو وات متصل شود.به طور کلی هدف از ساخت ست کنترل حذف منبع تحت فشار و پنج راهه و اتوماتیک مکانیکی بوده است. زمانیکه فشار آب داخل لوله از مقدار مشخصی کمتر شود دستگاه، پمپ را استارت می کندو زمانیکه جریان (فلو) داخل لوله از حدود2 لیتر بر دقیقه کمتر شود بعد از چند ثانیه پمپ را استپ می کند.

فروش انواع بوستر پمپ آبرسانی 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *