آدرس : تهران – خ سعدی شمالی – ک معمار مخصوص – پاساژ چلچراغ- ط منفی1 – واحد7

مخزن ذخیره آب

مخزن ذخیره آب

در مورد اهمیت مخزن ذخیره آب باید گفت که نصب پمپ آب بدون مخزن تخلف است.

مخزن ذخیره آب
مخزن ذخیره آب

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان تهران در رابطه با این موضوع اظهار کرد: سامانه پمپاژ تحت هیچ شرایطی نباید به صورت مستقیم به شبکه آب شهری وصل شود (چه قبل و چه بعد از کنتور)، و باید برابر مشخصات فنی، الزاما با نصب مخزن ذخیره آبِ مورد تایید سازمان نظام مهندسی همراه باشد.                                  

مسلم پورنصرت در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا تاکید کرد: با توجه به مقررات ملی ساختمان و در صورت نبود فشار کافی در ساختمان‌های با بیش از چهار طبقه ارتفاع و یا 10 واحد، مالکان باید نسبت به ایجاد تاسیسات پمپاژ مطابق مقررات فنی اقدام کنند تا فشار متعارف برای همه واحدها تامین شود.                                                

وی با اشاره به این که تاسیسات داخلی پمپاژ زیر نظر سازمان نظام مهندسی و بر اساس مقررات ملی ساختمان در واحدهای مسکونی نصب می شوند، اظهار کرد: در صورتی که فشار آب در ساختمان‌های بیش از چهار طبقه کم باشد، مشترکین می توانند مطابق با قانون از تاسیسات پمپاژ داخلی که شامل مخزن می شود استفاده کنند.  

ساخت و فروش بوستر پمپ آبرسانی با بهترین کیفیت 

مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب استان تهران، با تاکید بر این که سازندگان و مصرف کنندگان بوستر پمپ ها باید نکات بهداشتی را رعایت کنند و به صورت دوره‌ای مخزن بازبینی شود، گفت: نصب پمپ به هیچ عنوان نباید روی شبکه آب تاثیر بگذارد و لازم است مخزن نیز نصب شود؛ این کار بر اساس مقررات ملی ساختمان امکان پذیر است و مشترکین می توانند با شرکت آب و فاضلاب مشورت کنند.         

پورنصرت با تاکید بر این که تهیه تاسیسات پمپاژ داخلی ساختمان باید از مراکز معتبر صورت گیرد، گفت: نصب تاسیسات پمپاژ داخلی در صورتی لازم است که فشار آب کم باشد و ساختمان بیش از چهار طبقه ارتفاع داشته و یا 10 واحد بیش‌تر باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *